Po ngarkohet Veprimtari

Past Veprimtari › Kalendari

Veprimtari Search and Views Navigation

Mars 2015

“Këngë që nuk harrohen”

4 Mars 2015 @ 7:00 pm - 8:00 pm
Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit, Sheshi Skenderbej
Tirane, Albania
+ Google Map

"Këngë që nuk harrohen" nga krijimtaria më e mirë e kompozitoreve: Isuf Izyri Mustafa Bodini Muharrem Gurra Organizon: Ansambli i Shtetit ( Drejtoj Artistik: Sulejman Balza) Vendi: T.K.O.B Kur (data & ora) : 4 mars 2015 ora 19:00 Me solistët: Kastriot Tusha, Sinan Vllasaliu

Shihni më tepër »

Qershor 2015

Koncert: Këngë të paharruara

9 Qershor 2015 @ 8:00 pm - 10:00 pm
Pallati i Kongreseve, Bulevardi Zogu I
Tirane, 1000 Albania
+ Google Map

Fansa të muzikës popullore te Shqipërisë së mesme ju presim në Pallatin e Kongreseve, ditën e martë, date 9 qershor. Biletat mund t'i siguroni pranë Pallatit te Kongreseve si dhe pranë Teatrit te Operas dhe Baletit. Me tekstet dhe muzikën origjinale të autorëve: Isuf Myzyri (Artist i popullit) Mustafa Bodini Muharrem Gurra Qamili i Vogël (Muhaxhiri) Interpretojnë: Sinan Vllasaliu; Kastriot Tusha (Mjeshtër i madh) Solistë: Zeqir Sulkuqi (violinë); Sopot Serica (fizarmonikë); Arben Topalli (klarinetë) Orkestrimi: Klement Marku Drejtor Artistik: Zeqir…

Shihni më tepër »
+ Eksportoni Veprimtari