Mirë se vini

Mirë se vini

Nxënësit e tij e njohin si “profe”, fansat si “tenori’, miqtë si “Kastriot”, artdashësit si “Tenor” dhe “Mjeshtër i Madh” por emri i tij është tashmë shumë i dashur dhe i mirëpritur botërisht falë një audience e cila e ka mirëpritur jo vetëm këtu në Shqipëri por edhe në shumë vende të tjera të botës ku ai udhëton rregullisht për koncerte, mbrëmje festive dhe aktivitete të ndryshme artistike dhe kulturore.

Si e njohin


 

Shumë i çmuari dhe i dashuri Kastriot. Më keni nderuar shumë me pjesëmarrjen në përurimin e dokumentarit për mua dhe më keni nderuar shumë me deklaratën qe i keni dhënë Telegrafit për krijimtarinë time. Ju faleminderit. Gjithmonë ju kam adhuruar si artist të madh. Edhe unë ndjehem krenar që i takoj kombit që ka rritur një Kastriot Tushe.

Rexhep Qosja

Leave a Reply

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.